Léčba

... je odpovědný proces závislý na mnoha proměnných. Ptejte se na ně, abyste i vy sami mohli udělat pro své zdraví maximum! Nenechte ji sklouznout k byrokracii nebo bezcílnosti! Dotahujte ji ke konkrétním výsledkům! Řadu skutečností můžete ovlivnit jen vy sami. Opravdoví profesionálové proto vítají spíše vaše odhodlání, než pasivní odevzdanost.


Čas, praxe a důslednost

Konvenční léčba se soustředí na co nejpřímější ovlivnění a co nejrychlejší odstranění nemoci. Ekonomické důvody nás pak pochopitelně tlačí k řešením co nejjednodušším a opět časově úsporným.

Pokud nemá léčba sklouznout k povrchnosti, nestačí se ptát na samotné léčení, ale i na jeho praktické souvislost, cíle i výsledky. I když jde někdy o otázky citlivé a odvážné, jejich otevřením se můžeme vyhnout slepým uličkám a situacím, kdy i moderní léčba selhává.

Sice jde o cestu delší, složitější a pracnější, než se jen svěřit do rukou automatického zdravotnictví, naštěstí ale záleží zejména na vás, zda vám za to vaše zdraví stojí. S důsledností jsou výsledky léčby konkrétnější, dlouhodobější a jistější.


Nesnáze technologií a byrokracie

Zdaleka ne vše lze definovat předem do velkých kroků moderních technologií léčby. O podstatných věcech rozhoduje lidský faktor. Je sice i rizikem, ale především je nadějí. Váš lékař se může špatně vyspat, ale také se může podívat na vaše potíže chytřeji než mu velí učebnice nebo nedokonalé byrokratické předpisy.

Byrokracie ve zdravotnictví zamotala proces léčby tak, že by se nám chvílemi hodil návod k použití. Dejte proto svému lékaři RehaListem jasný signál, o co máte zájem! Jak je pro vás jeho rozum a profesionalita důležitější než umělé předpisy. Poptávejte srozumitelné praktické řešení a stavějte ho na patřičnou úroveň důležitosti. Otázky RehaListu vám jistě napoví i mnoho dalších konkrétních kroků, které zkracují a usnadňují cestu mezi léčbou a uzdravením. 

Nejde o málo a ani o nic povrchního nebo snadného. Hledejte proto v sobě i svém terapeutovi odvahu a skutečné odhodlání.